program-garant

Point S Development

Point S » Point S Development 

Point S je největší evropské sdružení nezávislých provozovatelů pneuservisů a dealerů pneumatik.

Cíle mezinárodní sítě nezávislých pneuservisů Point S

Na počátku sdružení Point S stála revoluční myšlenka: vytvořit nákupní unii s dynamickými nezávislými partnery s cílem společně využít této konkurenční výhody. Více než čtyřicet jedna let existence potvrdilo úspěch této cesty. Na začátku roku 2013 sdružoval koncept Point S více jak 2 000 členů s celkovým počtem 2600 prodejních míst ve 27 světových zemích zemích.

Obchodní jméno Point S bylo poprvé představeno v roce 1970 francouzskou asociací dealerů pneumatik. Většího rozmachu doznal koncept založením point S v Německu a Itálii v roce 1990. Společně tyto tři organizace přijaly obchodní značku point S a v témže roce založily Evropskou koordinační pneumatikářskou komisi G.E.I.E. Tím položily základní kámen k vytvoření evropské sítě nezávislých dealerů pneumatik. Primárním cílem je nastavení struktury odpovídající aktivitám nadnárodní společnosti. V roce 1997 byla založena organizace Point S v Rakousku a expanze pokračovala v roce 2001 zformováním národních organizací v Polsku, Dánsku a Španělsku. Jako významný krok k “opuštění evropského kontinentu” bylo v roce 2011 začlenění Turecka a USA.

Point S Development

Snahy o užší nadnárodní spolupráci vyústily ve vznik Point S Developement se sídlem ve francouzském Lyonu. Hlavním úkolem této zastřešující organizace je rozvoj společné značky, vytěžení synergií plynoucích ze společného nákupu, marketingu, centrální fakturace, politiky obsluhy klíčových zákazníků, fleetů a implementace služeb.

Obchodní asociace Point S je ideálním partnerem pro maloobchodní pneuservisy, které hledají možnosti další expanze bez nutnosti omezení vlastní nezávislosti. Obchodní koncepce nespočívá ve franšízovém systému, ani v síti vlastních maloobchodních provozoven. Atraktivita tkví v ekonomické nezávislosti všech členů. Smyslem organizace je strategické partnerství, nabízející členům možnosti růstu. Klíčem k tomu je optimalizace jejich obchodního prostředí, zatraktivnění nabídky produktů a služeb a zpřístupnění možnosti společně obsluhovat klíčové zákazníky. Podmínky, které musí členové splňovat, jsou jejich důvěryhodnost, nezávislost a připravenost převzít korporátní značku Point S.

Point S ve světě

International www.points-development.com/
Belgie www.twa-gie.be
Bulharsko www.points.bg/
Černá Hora -
Dánsko www.point-s.dk
Finsko www.point-s.fi
Francie www.points.fr
Itálie www.points.it
Lucembursko www.point-s.lu
Maďarsko www.point-s.hu
Německo www.point-s.de
Polsko www.point-s.pl
Portugalsko -
Rakousko www.point-s.at
Rumunsko www.points.com.ro/
Rusko -
Španělsko www.point-s.com
Švýcarsko www.point-s.ch

 

Kde nás najdete?

V České republice v současné chvíli působí
30 členů a 36 jejich pneuservisů

Novinky


Podpora Point S

Telefon: (+420) 777 640 073

E-mail: asistentka@point-s.cz


Facebook